به وب سایت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خوش آمدید
کتابهای منتشرشده
book4
پیوندها
  
 
 
 
دكتر اميري: تضعيف دانشگاه آزاد اسلامي به نفع هيچكس نيست
دكتر اميري: تضعيف دانشگاه آزاد اسلامي به نفع هيچكس نيست دانشگاه آزاد اسلامي عظيم‌ترين دستاورد علمي كشور و جهان اسلام بعد از انقلاب اسلامي است كه در حال حاضر قريب به نيمي از بار آموزش عالي ايران را بدون استفاده از بودجه دولتي به دوش مي‌كشد.

دانشگاه آزاد اسلامي عظيم‌ترين دستاورد علمي كشور و جهان اسلام بعد از انقلاب اسلامي است كه در حال حاضر قريب به نيمي از بار آموزش عالي ايران را بدون استفاده از بودجه دولتي به دوش مي‌كشد.

دكتر سيد محمد اميري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با اعلام اين مطلب گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگترين دانشگاه حضوري جهان، بخش انكار‌ ناپذيري در آموزش عالي و حوزه‌هاي دانش، پژوهش و فناوري و فرهنگ اين مرز‌ و بوم بوده و تضعيف آن به نفع هيچ فرد و نهادي نيست.

دكتر اميري گفت: تاكنون حدود 6 ميليون نفر دانش‌آموخته در مقاطع مختلف تحصيلي از دانشگاه آزاد اسلامي فارغ‌التحصيل شده‌اند كه بسياري از آنها به عنوان مديران ارشد و مسئولان، اعضاي هيات علمي، صنعتگران و ... در سطح جامعه به خدمت‌رساني مشغول هستند، توجه به اين ميزان فارغ‌التحصيل نقش دانشگاه آزاد اسلامي در ارتقاي سطح علمي و فرهنگي جامعه و خروج ارز از كشور را بيشتر نمايان مي‌سازد.

دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با اشاره به جريانات اخير اتفاق افتاده در خصوص رشته‌هاي كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي در سال تحصيلي 97-96 افزود: در اختلافات، هميشه قانون و قانون‌مداري فصل‌الخطاب بوده و در اين مورد پيش آمده نيز بايد به قانون رجوع كرد.

وي خاطر‌نشان كرد: قانون تاييد رشته‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي مصوب 14/2/67 مجلس شوراي اسلامي و همچنين آيين نامه اجرايي قانون مذكور مصوب 12/8/68 در هيات دولت، شيوه‌هاي كار و تسريع در روند اين موضوع را كاملا مشخص و مبرهن ساخته و با توجه به استعلام انجام شده از مجلس شوراي اسلامي، قانون مذكور پا‌برجا و لازم الاجراست و وزارت علوم مكلف به پايبندي به آن است.

دكتر اميري به دو سياست اصلي رئيس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي اشاره كرد و گفت: در حال حاضر دكتر علي اكبر ولايتي به عنوان بالاترين مقام اجرايي دانشگاه آزاد اسلامي دو سياست جذب نخبگان كشور براي جلوگيري از خروج مغز‌ها و همچنين توسعه فعاليت‌هاي پژوهشي و فناورانه را از برنامه‌هاي اصلي اين دانشگاه اعلام نموده است كه راه اجرايي شدن آن، جذب جوانان كشور در مقاطع تحصيلات تكميلي و در اختيار قرار دادن امكانات آزمايشگاهي، كارگاهي و كتابخانه‌اي مجهز براي شكوفايي علم و دانش ميهن اسلامي ايران است.

وي از مسئولان وزارت علوم پايبندي به قانون را خواستار شد و افزود: مسير پيشرفت هر جامعه‌اي با تلاش همه‌جانبه و با اتحاد و همدلي مسئولان بخش‌ها و نهاد‌هاي آن جامعه هموار و مستحكم مي‌شود و لذا از مسئولان وزارت علوم مي‌خواهم با پايبندي به قانون و اجراي دقيق آن، مسير پيشرفت علمي، پژوهشي و جذب نخبگان براي دانشگاه آزاد اسلامي و ميهن اسلامي ايران فراهم سازند.

دكتر اميري در ادامه به نقش مهم دانشگاه آزاد اسلامي در حوزه اشتغال كشور اشاره كرد و گفت: بهره‌گيري از حدود 70 هزار نفر عضو هيات علمي تمام وقت، نيمه وقت، حق التدريس و حدود 300 هزار نفر كارمند و كارگر به صورت مستقيم و غير مستقيم در دانشگاه آزاد اسلامي مويد بكارگيري و اشتغال نيروهاي تحصيل كرده جامعه در اين دانشگاه بوده و نقش غير قابل انكار دانشگاه آزاد اسلامي در جذب نخبگان كشور به عنوان عضو هيات علمي و پژوهشگر را نمايان مي‌سازد، لذا دولت و مجلس ضمن تقويت و حمايت از دانشگاه آزاد اسلامي بايد مسير اشتغال در اين دانشگاه را هموارتر سازند نه اينكه با سنگ‌اندازي‌هاي غير قانوني موجب بيكار شدن كاركنان و اعضاي هيات علمي و نخبگان كشور شوند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان در پايان خطاب به داوطلبان تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان كرد: به همه جوانان و داوطلبان ورود به مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي اين اطمينان را مي دهيم كه دانشگاه همچون گذشته پايبند به قانون بوده و تمامي رشته‌هاي اعلام شده در سايت مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي داراي مجوز قانوني است، لذا با خيال راحت در مهلت مقرر نسبت به انتخاب كد رشته محل هاي مورد علاقه خود اقدام نمايند.

۱۳۹۷/۴/۲
گروههای آموزشی
تلفن: 353540053-031 email: dentalinfo@khuisf.ac.ir
Powered by DorsaPortal